Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 2 191,00 zł

Prostownice Do Włosów

Najlepsza prostownica do włosów, jak wybrać?

Cienkie włosy: najlepiej szukaj prostownic z płytkami ceramicznymi, które rozprowadzają ciepło równomiernie i delikatnie. Używaj niższych ustawień temperatury, pozwoli to zminimalizować uszkodzenia termiczne.

Kręcone włosy: Tutaj technologia jonowa jest niezbędna, minimalizuje to efekt puszenia włosów.

Grube włosy: Większe płytki w prostownicy do włosów pozwolą Ci zaoszczędzić czas i zmniejszą uszkodzenia cieplne. Metalowe płytki zapewnią najlepsze i najtrwalsze rezultaty.

Jak zapobiegać uszkodzeniom włosów?

Włosy są najbardziej kruche, gdy są mokre. To cenna wskazówka, dlatego warto upewnić się, że są one całkowicie suche, przed ostateczną stylizacją na gorąco. Wilgotne loki wytrzymują tylko temperatury około 40-60°C, natomiast suche (nieuszkodzone) włosy wytrzymują do około 180°C. Warto również używać specjalnego sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą.

Najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę, przy wyborze prostownicy.

Możliwość ustawienia temperatury: jest to przydatne, jeśli planujesz używać swoje urządzenie nie tylko do swoich włosów, np. stylizacja włosów w celach zarobkowych. Niższe ciepło najlepiej pasuje do cienkich włosów, podczas gdy grube lub szorstkie warkocze mogą potrzebować więcej ciepła, aby były skuteczne.

Płytki z powłoką ceramiczną: zazwyczaj mają metalową podstawę pokrytą warstwą ceramiczną, łącząc najlepsze cechy obu materiałów. Zewnętrzna warstwa może z czasem odpryskiwać i zużywać się, ale dobrej jakości model powinien wytrzymać co najmniej trzy lata.

Płytki tytanowe/metalowe: są na pewno droższe ale za to bardzo szybko się nagrzewają. Niewłaściwe użytkowanie może również spowodować uszkodzenie cieplne. Zalecamy pozostawienie tych prostownicy na lokach tylko na kilka sekund na raz.

Płytki ceramiczne: na pewno wolniej się nagrzewają niż inne materiały, ale rozprowadzają ciepło bardziej równomiernie. Są też tańsze, i bardziej podatne na odpryski.

Technologia jonowa: gdy na każdym kosmyku włosów jest zbyt dużo ładunku dodatniego, zaczynają się one odpychać, przez co włosy się elektryzują. Ta technologia pomaga zneutralizować ładunek.

Dodatkowe akcesoria: droższe prostownice mogą mieć w zestawie dodatkowe akcesoria do prostownicy, takie jak mata grzewcza, rękawiczki czy etui podróżne.

Aktywne filtry