Dostawcy

Brak dostawców

Perfumy z piżmem

Perfumy z piżmem

Czy wiesz, że piżmo jest jedną z najstarszych substancji zapachowych na świecie? Pomimo upływu czasu nadal jest ono bardzo chętnie wybierane jako składnik perfum, a wiele osób uważa piżmo wręcz za swoją ulubioną nutę zapachową. Co ciekawe, zapach piżma korzystnie działa na naszą psychikę, odpręża nas, wprowadza w dobry nastrój, dodatkowo łagodnie pobudzając. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko stał się nieodłącznym elementem medycyny oraz aromaterapii. Piżmo przez wielu uznawane jest również za bardzo silnie działający afrodyzjak.

perfumy z piżmem

Christian Dior Jadore

Dlaczego perfumy dla kobiet i mężczyzn zawierają piżmo?

Piżmo dodane do kompozycji zapachowych wprowadza eteryczność oraz zmysłowość. Co ważne, dzięki jego dodatkowi na mocy zyskują właściwości utrwalające, dzięki którym trwałość perfum w kontakcie z naszą skórą jest o wiele dłuższa. Z tego właśnie powodu piżmo jest niezwykle popularne i jego dodatek znajdziemy w praktycznie każdej kompozycji zapachowej. Jego zapach kojarzy nam się również z czystą skórą, dlatego coraz częściej dodaje się go również do mydeł lub zasypek przeznaczonych do stosowania dla dzieci.

Męskie perfumy z piżmem

Christian Dior Sauvage

Jak pachnie piżmo w perfumach dla kobiet i mężczyzn?

Piżmo przez wielu określane jest mianem zapachu czystej skóry. Samo w sobie jest bardzo intensywne, ale jednocześnie zmysłowe, lekko słodkie i pudrowe. Może zawierać wyczuwalne przez niektórych akcenty korzenne oraz drzewne.

Jak pozyskujemy piżmo?

To Marco Polo odpowiada za odkrycie naturalnego zapachu piżma. Miało to miejsce podczas jego podróży przez Kashmir. Pochodzenie piżma jest intrygujące, ponieważ prawdziwe piżmo, w całości jest substancją pochodzenia zwierzęcego. Wydzielają ją samice piżmowca syberyjskiego, najczęściej w okresie godów. Piżmo pochodzenia naturalnego jest więc substancją niezwykle cenną, która niejednokrotnie osiąga większą wartość niż złoto. Od roku 1979 obowiązuje całkowity zakaz pozyskiwania piżma od zwierząt. Gatunek piżmowca syberyjskiego jest zagrożony wyginięciem, dlatego znajduje się pod ochroną. Jednak naturalne piżmo z powodzeniem udało się zastąpić syntetykami.

Damskie perfumy z piżmem

Coco Chanel Mademoiselle

Co ważne, piżmo stosowane w branży perfumeryjnej to nie tylko substancja syntetyczna, ale również coraz częściej stosuje się piżmo pochodzenia roślinnego. Nie jest to żadna strata, ponieważ obie substancje charakteryzują się identycznym zapachem. Najczęściej wykorzystywanymi w tym celu roślinami są dzięgiel litwor, piżmian właściwy lub kroplik piżmowy.

Ciekawostki o piżmie

Starożytnie tradycje zaskakują nas niejednokrotnie. Tak samo sytuacja ma się w przypadku piżma. Zgodnie z arabskimi zwyczajami do tynków, z których powstać miały ściany meczetów, dodawano piżmo. Wszystko po to, aby w środku budynku roztaczał się jego wspaniały zapach za każdym razem, kiedy ściany staną się gorące za sprawą słońca. 

Zapach piżma jest ceniony na całym świecie i coraz więcej osób uznaje go za atrakcyjny. Z tego powodu naukowy prześcigają się w coraz to nowszych i jeszcze doskonalszych esencjach, które mają oddać zapach naturalnego piżma. Perfumy z piżmem są niezwykle intensywnym oraz charyzmatycznym afrodyzjakiem.

Chanel Bleu De Chanel

Chanel Bleu De Chanel

Tags: piżmo perfumy

Zostaw odpowiedź