Dostawcy

Brak dostawców

Najlepsze słodkie perfumy damskie

Najlepsze słodkie perfumy damskie

Każda kobieta posiadająca perfumy doskonale wie, że potrafią one w doskonały sposób podkreślić charakter oraz znacząco umilić każdą chwilę. Poszczególne zapachy mają to do siebie, że pasują na różne okazje oraz do każdej osoby na swój sposób. Ogromną zaletą słodkich perfum jest to, że świetnie pasują zarówno na każdą porę roku, jak i okazję.

Można je nosić na randkę, imprezę oraz bez problemu na co dzień. Ich aromat zapewnia bardzo przyjemne doznania, jest bardzo kobiecy i długo się utrzymuje. A to wszystko za sprawą specjalnie dobranych akordów. Każdy z nich odgrywa swoją odrębną rolę, a jednocześnie tworzą razem idealną kompozycję.

Lancome La Vie Est Belle

Odpowiednio dobrane nuty zapachowe

Aby uzyskać zaskakująco aromatyczne kompozycje, które trafią w kobiecy gust, należy dobrać odpowiednie składniki z szerokiej gamy olejków, znajdujących się w poszczególnych grupach zapachowych. Słodkie perfumy damskie posiadają w swoim bukiecie specjalnie wyselekcjonowane akordy, które z pewnością zachwycą każdą kobietę (i nie tylko).

W skład tego typu perfum wchodzą takie akordy jak na przykład czekolada, wanilia, piżmo czy nawet praliny. Dzięki specjalnej ekstrakcji zapachu z danego składnika pozyskiwany jest bardzo wonny olejek, który finalnie trafia do flakonu naszych ulubionych perfum. Występuje on w kompozycji wraz z innymi akordami, tworząc bardzo zgraną całość.

Black opium

Yves Saint Laurent Black Opium

Nuta głowy, nuta serca, nuta bazy..

Istnieje główny podział akordów perfum. Jest to tak zwana piramida zapachowa, składająca się z trzech nut. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie określić, z czego składa się dana kompozycja perfum. Jednak piramida zapachowa pełni również dodatkową funkcję. Albowiem każda woń z poszczególnej grupy jest odczuwana w innym czasie i o różnej trwałości. Pierwsza jest nuta głowy, zaskakująco świeża i lekka. Jest to nasze pierwsze wrażenie zapachowe, zaraz po rozpyleniu perfum.

Zapach, jaki czujemy w tym momencie, jest niezwykle intensywny, ale i zarazem ulotny. Słodkie perfumy damskie charakteryzują się motywami owocowymi, mającymi na celu oczarować nas swoją wonnością. Nuta pierwsza wprowadza nas w kolejne, zachęcając swoimi akordami. Następna jest nuta serca, tak zwana nuta głębi. Utrzymuje się zdecydowanie dłużej na skórze oraz zawiera cięższe akordy. W przypadku słodkich perfum często występują nuty kwiatowe, mające na celu pogłębić aromat całości.

Ostatnią nutą jest nuta bazy, warunkująca który zapach utrzymuje się długo na skórze. W tym momencie występują cięższe akordy. Wanilia czy paczula przeważa w słodkich perfumach. To właśnie dzięki tego typu akordom, zapach słodkich perfum potrafi utrzymywać się nawet kilkanaście godzin na skórze.

Dior Hypnotic Poison

Dior Hypnotic Poison

Bez znaczenia czy to nowoczesne, czy klasyczne zapachy jedno jest pewne - słodkie perfumy podbijają serca kobiet. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych perfum każda z was może wybierać do woli, aż w końcu znajdzie odpowiednie dla siebie perfumy. Towarzyszyć wam one będą na co dzień i od święta, zachwycając nie tylko właścicielkę zapachu, ale i również otoczenie swoimi słodkimi akordami.

Zostaw odpowiedź