Dostawcy

Brak dostawców

Jak używać i gdzie aplikować perfumy?

Jak używać i gdzie aplikować perfumy?

Odpowiednio dobrany zapach perfum to taki, który pasuje osobie je "noszącej". Powinien on współgrać z jej temperamentem, stylem, charakterem i osobowością. Z tego powodu wybór odpowiednich perfum nie jest wcale łatwy, jednak warto włożyć w to działanie wysiłek. Kiedy już odnajdziemy zapach, który jest idealny dla nas, niejednokrotnie zastanawiamy się, co zrobić, aby pozostawał on na naszej skórze jak najdłużej. Jak więc odpowiednio powinniśmy "prezentować" zapach naszych perfum? 

Christian Dior Dolce Vita

Gdzie nakładać perfumy? 

Producenci perfum prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych kompozycji zapachowych, dzięki czemu szeroka gama produktów sprawia, że każdy z powodzeniem odnajdzie coś dla siebie. W perfumeriach spotkać możemy flakoniki z niezliczoną liczbą różnych zapachów - od lekkich, orzeźwiających, przez słodkie i pudrowe, aż po korzenne i orientalne. Przy wyborze warto na uwadze mieć fakt, że nie na każdym te same perfumy będą pachniały jednakowo. Wszystko za sprawą tego, że mieszają się one z naszym indywidualnym zapachem i tworzą unikatowe połączenie. Każdy z nas posiada swój własny zapach, jednak, co ciekawe, nie w każdym miejscu na naszym ciele jest on taki sam.

gdzie aplikować perfumy

Yves Saint Laurent Black Opium

Gdzie najlepiej aplikować perfumy?

Szukajmy miejsc, które na naszym ciele są najcieplejsze. Będą to tak zwane punkty pomiaru tętna, czyli miejsca, w których nasze tętno jest najbardziej wyczuwalne. Odnajdziemy je na naszej szyi, w miejscach koło uszu, na naszych nadgarstkach oraz w zgięciu łokci. 

Dzięki bardzo dobremu ukrwieniu tych miejsc oraz ich wyższej temperaturze nasze perfumy wchodzą w bardzo silną reakcję z naszą skórą. W konsekwencji pachną najmocniej, a sam zapach utrzymuje się o wiele dłużej. 

Chanel Bleu De Chanel

Jak nakładać perfumy? 

Sama wiedza na temat tego, gdzie aplikować perfumy, to tylko połowa sukcesu. Równie ważne jest to, w jaki sposób to robimy i ile perfum nakładamy. Co ciekawe, najlepiej, jeśli perfum będziemy używać jeszcze przed ubraniem się, na skórę czystą, która wolna jest od wszelkich kosmetyków. Uważajmy, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektóre materiały narażone są na działanie perfum. Mogą one również powodować odbarwienia na naszej odzieży. Jest to kolejny argument za tym, aby aplikować je bezpośrednio na nasze ciało zamiast na odzież.

Ponadto to w kontakcie ze skórą perfumy, które wybraliśmy, wydobywają z siebie zapach, który jest dla nas unikatowy i oryginalny. Błędem jest również rozpylanie mgiełki perfum i wchodzenie w nią. Jest to kosztowne i powoduje duże zużycie kosmetyku. Niektóre kobiety praktykują psikanie włosów perfumami. Bez dwóch zdań zapach na włosach będzie utrzymywał się długi czas, jednak nawet szampon, którym myjemy włosy, ma swój zapach, który pozostaje na włosach. W konsekwencji kosmetyki mogą wchodzić ze sobą w reakcje i zapach perfum nie będzie mocno wyczuwalny. 

Lancome La Vie Est Belle

Lancome La Vie Est Belle

Jak aplikować męskie perfumy? 

Czu panowie powinni nakładać na siebie zapach w identyczny sposób jak panie? Technika polegająca na użyciu perfum w miejscach najcieplejszych na naszym ciele jest przydatna i skuteczna zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Jest to metoda gwarantująca nam intensywny zapach i na dodatek długotrwały. 

Niestety mężczyźni dużo częściej niż kobiety popełniają błąd z ilością perfum, jakie na siebie nakładają. Bardzo często używają ich zbyt wiele. Co ważne, używanie zbyt małej ilości również nie jest rekomendowane. Odpowiednio nałożone perfumy męskie powinny być wyczuwane przez osoby z otoczenia oraz przez osobę, która je "nosi". Jednak lepiej użyć ich zbyt mało niż przesadzić, co może być niekomfortowe z powodu zbyt duszącego zapachu.

Ważne, by zapach perfum delikatnie otulał, a nie dominował nad innymi zapachami, które wyczuć można w pomieszczeniu. Oczywiście w przypadku używania wody toaletowej można pozwolić sobie na więcej psiknięć, ponieważ jest ona zdecydowanie mniej intensywna w zapachu. Również panowie powinni aplikować perfumy bezpośrednio na skórę, a nie na ubranie. Nie jest to wskazane, z powodu ryzyka pojawienia się przebarwień i plam.

Dolce Gabana Intenso

Dolce & Gabbana Intenso

Zostaw odpowiedź