Czym są testery perfum damskich i jaką pełnią funkcję?

Czym są testery perfum damskich i jaką pełnią funkcję?

Po perfumy sięga się po to, aby ładnie pachnieć. Za ich pomocą można wyrazić siebie, swój styl i preferencje. Istotne jest to, aby dobrać odpowiedni zapach, znaczenie ma nawet pora roku. Latem wybór pada przede wszystkim na lekkie perfumy, orzeźwiające, kwiatowe i cytrusowe, delikatne. Z kolei wraz z nadejściem chłodnych dni dominują zapachy ciężkie, intensywne. Pożądane są mocne nuty zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Przemysł perfumeryjny cały czas kwitnie, regularnie pojawiają się kolejne kompozycje zapachowe. Zanim wybór padnie na konkretne perfumy, warto je przetestować.

Czym są testery perfum damskich?

Wystarczy udać się do drogerii, następnie przejść do działu z perfumami, aby zobaczyć na półkach różne buteleczki będące testerami. Spryskuje się nimi nadgarstek lub blottery, aby móc sprawdzić, jak pachnie dany perfum. Testery są dostarczane przez producentów i mają za zadanie zachęcić do zakupu. Nie można oczywiście wyjąć oryginalnie zapakowanych perfum w celu zweryfikowania, czy przypadną one do gustu. Większość osób nie chce jednak kupować perfum, nie wiedząc nawet, jaki mają zapach.

Może okazać się on nieodpowiedni dla kogoś, zbyt mocny lub nijaki. Każdy ma przecież własne preferencje. W tym celu powstały testery perfum damskich, aby zapobiec nietrafionym zakupom i niezadowoleniu klienta. Można wobec tego sprawdzić zapach przed nabyciem pełnowartościowego produktu. Testery w sklepach stacjonarnych nie są na sprzedaż, każdy może z nich korzystać, aby ułatwić podjęcie decyzji zakupowej.

Jeśli ktoś robi zakupy przez internet, to może zdecydować się na zakup testerów, są relatywnie tanie w porównaniu z pełnowartościowymi produktami. Jeśli ktoś szuka dla siebie nowego zapachu, chce spróbować czegoś innego, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Trzeba od razu zaznaczyć, że testery perfum damskich nie mają oryginalnych opakowań, są sprzedawane w zastępczych pudełkach, zwykłych, kartonowym. Producenci perfum wysyłają testery sklepem sprzedającym ich produkty.

Nierzadko zdarza się duże dyskonty sprzedają zwracane perfumy jako testery po bardzo okazyjnych cenach. Korzystają na tym obie strony, klienci i sprzedawcy. Zwróconego produktu nie można już sprzedawać jako nowego ze względu na pozbawienie folii i minimalne zużycie. Nadal są to jednak oryginalne perfumy, które świetnie sprawdzają się w roli testerów.

perfumy damskie tester

Testery perfum damskich mają intensywniejsze zapachy od oryginalnych produktów?

Niektóre osoby twierdzą, że testery perfum damskich mają intensywniejszy zapach, trwalszy niż zakupione perfumy. Pojawia się wobec tego pytania, ile jest w tym prawdy. Warto wiedzieć, że wystawianie flakonów z perfumami na działanie światła sztucznego i promieniowania słonecznego ma negatywny wpływ na ich zawartość. Powstają rozmaite przemiany w płynie, następuje rozpad jego cząsteczek.

Trzeba pamiętać o tym, że testery znajdują się na półkach przez długi czas, więc zawartość nie może być taka sama jak w oryginalnym produkcie, szczelnie zapakowanym. Produkty do testowania będą wobec tego cechować się większą koncentracją nut bazowych. Zawarty w perfumach alkohol ulatnia się stopniowo, przez co zapach ulega zmianie, staje się bardziej intensywny. Można rzeczywiście śmiało powiedzieć, że jest on odmienny od tego, co czuć dopiero po otwarciu flakonu.

W przypadku mało popularnych perfum testery są wymieniane relatywnie rzadko, mogą znajdować się na półkach drogeryjnych przez wiele miesięcy. Nic więc dziwnego, że dochodzi do zmiany zapachu. Trzeba wobec tego liczyć się z tym, że będzie on odmienny od tego, co poczuje się po otwarciu zakupionych perfum, zafoliowanych, niemających dotąd dostępu do powietrza i światła.

Można zaobserwować to także podczas powolnego zużywania perfum. Z czasem ich zapach się zmienia. Perfumy dojrzewają, z czego wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Nic więc dziwnego, że dane zapach może nawet z czasem przestać się podobać. Kolejną kwestią jest zmiana formuły perfum pomimo stosowania tej samej nazwy od lat. Konsumenci zwykle o tym nie wiedzą, ale mogą wyczuć różnice.

Sprawdź także popularne perfumy damskie Ariana Grande

Zostaw odpowiedź