Dostawcy

Brak dostawców

Lista produktów marki Moschino

Historia perfum Moschino, marki która zdobyła uznanie na całym świecie...

Moschino, słynny włoski dom mody, został założony w 1983 roku przez Franco Moschino. Jego pierwszymi pracami były dżinsy i odzież codzienna. Później jego linia została rozszerzona o stroje wieczorowe, bieliznę, buty, akcesoria, biżuterię, kosmetyki, odzież męską i w końcu perfumy.

Marka Moschino bardzo szybko zdobyła światowe uznanie i popularność. Jego projekty były bardzo kolorowe, ekscentryczne i zarazem eleganckie z klasycznymi technikami kroju i szycia, których nauczył się od tradycyjnych włoskich krawców.

Pierwsze perfumy Moschino, Moschino, zapach dla kobiet, zostały zaprezentowane w 1987 roku. W 1990 roku pojawiła się wersja dla mężczyzn. Od tego czasu pod marką Moschino oraz Cheap and Chic pojawiło się 16 kolejnych zapachów.  Wielu różnych współpracowników podjęło współpracę z Moschino przy tworzeniu jego linii perfum, w tym Olivier Polge, Nathalie Lorson, Antoine Maisondieu, Olivier Pescheux i inni.

Kiedy Moschino niespodziewanie zmarł w 1994 roku, firmę objęła jego asystentka i droga przyjaciółka, Rossella Jardini. Od tego czasu marka zyskała jeszcze większą sympatię i powiększyła się o butiki na całym świecie, a także o stronę internetową z zakupami. W 2010 roku w centrum Mediolanu otwarto hotel Maison Moschino, który został zaprojektowany w duchu i kolorach Moschino.

Jest 19 produktów.


Pokazano 1-12 z 19 pozycji