Lista produktów marki Kenzo

Historia marki Kenzo

Dom Kenzo powstał jako Jungle Jap w 1970 roku, butik z modą mieszczący się w Paryżu w Galerii Vivienne. To właśnie tam założyciel Takada Kenzo w 1978 roku wprowadził swoje pierwsze perfumy King Kong. Takada nie był wówczas w branży perfumeryjnej, ale linia King Kong pokazuje jego wieloletnie zainteresowanie światem perfum.

Takada uczęszczał do Bunka Fashion College w Tokio jako jeden z nielicznych przedstawicieli płci męskiej. Przeprowadził się z kraju kwitnącej wiśni do Francji w 1964 roku i sprzedawał modę damską w ramach Jungle Jap. Znany jest z wprowadzenia mody japońskiej na świat i włączania tradycyjnych japońskich wzorów, elementów natury i różnorodności kulturowej.

Perfumy Kenzo

Nazwa Kenzo powstała w 1976 roku jako dom mody z siedzibą w Paryżu. Dział perfum Kenzo, zwany Kenzo Parfums, powstał w 1987 roku, a dom mody Kenzo for Women w 1988 roku. Wydał wiele innych zapachów dla obu płci, w tym Flower by Kenzo, perfumy, które umocniły pozycję firmy na światowym rynku perfum.

Kenzo wprowadził swoją pierwszą męską kolekcję w 1983 roku, a następnie linie domowe i dziecięce w 1987 roku. Dołączył do LVMH Group w 1993 roku, ale przeszedł na emeryturę w 1999 roku. Od tego czasu jednak aktywnie zajmuje się meblami i dekoracją wnętrz. 

Aktywne filtry