Dostawcy

Brak dostawców

Lista produktów marki Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld - historia marki

Urodził się w Hamburgu w 1933 roku, ale wokół swojej prawdziwej daty urodzenia pielęgnował atmosferę tajemniczości, odmawiając jej ujawnienia przez wiele lat. Poinformował, że już jako dziecko mówiono mu że jest wyjątkowy, bez braku pokory sam wierzył że tak jest. W ciągu swojego życia Lagerfeld budował swój publiczny wizerunek – markę Lagerfeld. Nie zbudował jej jedną świadomą decyzją, przez lata kultywował swoją sławę.

Na początku lat 50. Lagerfeld przeniósł się do stolicy Francji, do Paryża i pracował dla wielu domów mody, m.in. Balmain, Patou i Chloé. W latach 80. dokonał wielkiego przełomu jako dyrektor kreatywny i główny projektant domu mody Chanel. Firma, założona przez Coco Chanel, miała wtedy nieco nieaktualny wizerunek. Lagerfeld dokonał legendarnej modernizacji marki i przekształcił ją w światową potęgę mody.

Karl Lagerfeld miał tak wiele zawodów, że byłoby niesprawiedliwe utożsamiać go wyłącznie z jednym. Kiedyś powiedział w wywiadzie, że tytuł zawodowy opisujący wszystko, co robił, jeszcze nie został wymyślony. Był przecież projektantem mody, odkrywcą topowych modelek, fotografem, projektantem wnętrz, perfumiarzem, przedsiębiorcą, twórcą niemych filmów, właściciel galerii, kolekcjoner porcelany, guru reklamy, człowiekiem wszechstronnie utalentowanym.

Perfumy Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld produkuje zapachy od 1978 roku, kiedy to wypuścił swoją charakterystyczną dla mężczyzn wodę kolońską Lagerfeld – silny męski zapach, który jest zaskakujący, ale nie przytłaczający i ma świetną trwałość. Jego popularne damskie perfumy, Sun Moon Stars, zamknięte w ciemnoniebieskim flakonie, są równie piękne, co odurzające. Inne popularne zapachy Lagerfelda to Bois De Cedre, Kapsule, Paradaise i Kapsule Light.

Jest 13 produktów.


Pokazano 1-12 z 13 pozycji