Dostawcy

Brak dostawców

Lista produktów marki Jimmy Choo

Historia marki perfum Jimmy Choo

Jeden z najsłynniejszych projektantów obuwia, Jimmy Choo, urodził się w Penang w Malezji w 1948 roku. Jego ojciec był szewcem, chciał aby mały Jimmy poszedł w jego ślady. W wieku 11 lat stworzył swoją pierwszą parę butów, były to skórzane pantofle dla matki. Wyjechał by studiować na uniwersytecie w Londynie, zdał z wyróżnieniem. Przebywał tam łącznie przez osiem lat, szlifując swoje umiejętności.

Z pomocą finansową rodziców rozpoczął własną działalność w 1986 roku w Hackney, gdzie przez dwa lata produkował, promował i sprzedawał swoje obuwie. Wielki przełom dla Choo nastąpił w 1988 roku, kiedy Vogue zauważył jego projekty podczas londyńskiego Tygodnia Mody. Dziennikarze byli pod takim wrażeniem, że dali Choo ośmiostronicową rozkładówkę o modzie. Ta odrobina międzynarodowej reklamy była kamieniem milowym dla marki Jimmy Choo

Nagle przeszedł od garstki klientów do robienia butów przez całą dobę, aby nadążyć za popytem. Nie było bardziej znanego klienta niż księżna Diana, która nosiła buty Jimmy Choo na prawie każdym publicznym wystąpieniu. Redaktorka Vogue, Tamara Mellon, była wielką fanką Choo i to ona przekonała go do rozszerzenia się z jednego, szytego na zamówienie sklepu, w którym robił wszystko, na linię butów dostępną dla każdego. 

Wspólnie weszli w biznes, tworząc Jimmy Choo Ltd. i wraz z włoską firmą, masowo produkowali projekty Jimmy Choo. Były one sprzedawane w pierwszym sklepie Jimmy Choo w Londynie w latach 1996-97. Pod koniec lat 90. Choo otworzył butiki w Beverly Hills i Nowym Jorku W nowym tysiącleciu Jimmy Choo przekształcił się w wysokiej klasy dom mody, który rozszerzył się o torebki, akcesoria i perfumy.

Najlepsze perfumy Jimmy Choo

Jimmy Choo oferuje perfumy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pochodzą one w wyjątkowo i pięknie zaprojektowanej szklanej butelce. Bogaty zapach sprawia, że ​​czujesz się świeżo i pewnie kontynuujesz swój dzień. Jednak wybór idealnego zapachu, który odpowiada Twoim preferencjom, to osobista podróż. Znalezienie odpowiedniego zapachu może być trudne, gdy na rynku mamy szeroką kolekcję zapachów. Popularne perfumy damskie to Jimmy Choo Blossom, Fever i Flash a najbardziej popularny męski zapach to Jimmy Choo Man i Jimmy Choo Man Blue.

Jest 14 produktów.


Pokazano 1-12 z 14 pozycji