Najdroższe perfumy świata

Najdroższe perfumy świata

Dobre perfumy wcale nie muszą dużo kosztować, ale jak się okazuje mogą też być bardzo drogie. Butelka marki DKNY Golden Delicious, zaprojektowana przez jubilera Martina Katza zawiera 3000 kamieni szlachetnych – w tym aż 2700 diamentów. Została sprzedana na aukcji charytatywnej za 1 milion dolarów. Przy dzisiejszym kursie to około 3 700 000 zł!

Cena najdroższych perfum świata często zawiera w sobie wysoką jakość materiałów użytych do stworzenia butelki czy wyszukanych zapachów przez mistrza perfumiarza. Oczywiście jest też dużo perfum premium, które również są bardzo drogie ale i tak bardziej przystępne cenowo dla nas. Teoretycznie im droższe perfumy tym mniejsze prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś innego z tym samym zapachem. Przedstawiamy ranking 6 najdroższych perfum na świecie.

Jakie są najdroższe perfumy na świecie?

1. Roja Haute Luxe cena 3500$

Te perfumy są ograniczone do produkcji 500 butelek rocznie. Znajdziemy tu takie nuty jak zapach róży, jaśminu, ylang-ylang. Także ziemiste zapachy imbiru, goździków, cynamonu, paczuli, drewna i żywicy. Butelka ocieka luksusem i ekstrawagancją.

2. Amoren Rose Parfum in Lalique Crystal Flacon cena 3000$

Zapach został stworzony przez mistrz perfumiarza Maurice'a Roucela. W swoim dziele zawarł nuty bułgarskiej róży, drogich kwiatów szafranu a także bursztynu bałtyckiego i mahoniowego drewna. Cena tych perfum jest duża ze względu również na wyszukany projekt flakonu.

3. Joy Baccarat Pure Parfum, Limitowana edycja cena 1 800$

Jean Patou's Joy został stworzony w 1930 roku. Przez większą część XX wieku były uważane za najdroższe perfumy świata. Czysta ekstrawagancja zawarta w butelce to zdumiewające 10 600 kwiatów jaśminu oraz 28 tuzinów róż. Te perfumy to oczywiście limitowana edycja, pamiątkowa butelka to wyraz radości która nie jest ulotna.

4. Love is in the Air Limited Edition cena 1210$

Te perfumy to dobra propozycja na obdarowanie ekskluzywnym prezentem dla ukochanej osoby. Delikatny jaśmin, zmysłowe białe piżmo i mięsista śliwka to podstawowe nuty zapachowe. Butelka też została wykończona kamieniami szlachetnymi, a na samym jej szczycie są dwa srebrne gołebie

5. Les Royales Exlusives Jardin dAmalfi Fragrance cena 995$

Creed to Brytyjska Perfumeria, wprowadziła ten ekskluzywny i drogi zapach w 2011 roku, aby uczcić 250 rocznicę powstania marki. Nuty zapachowe nawiązują do włoskiego ogrodu, są musujące, cytrusowe, delikatnie różane i jabłkowo - cynamonowe. Całość została zamknięta w pięknej ręcznie dmuchanej butelce.

6. Original Collection No.1 Feminine cena 750$

Zapach ten został stworzony w 2006 roku i wyemitowany w limitowanej serii 10 sztuk, w kryształowych flakonach Baccarat z diamentami. Został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najdroższe perfumy świata. Co prawda nie jest on już dostępny ale możesz kupić zbliżoną edycję z kompozycją zapachu białej brzoskwini, jaśminu, róży, śliwki i goździka.

Leave a Reply